TAMER DEMİRDELEN

Adana doğumludur, AFS bursiyeri olarak liseyi ABD’de bitirdikten sonra, Çapa Tıp Fakültesi’nde okurken pazarlamaya daha çok ilgi duyduğunu fark etmiş, üçüncü sınıfta tekrar sınava girerek İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirmiştir.

Çalışma hayatına okul yıllarında sigorta satış temsilcisi olarak erken adım atan Demirdelen o yıllarda kendi acenteliğini de kurmuştur. Bu acentelik kısa sürede büyük başarı göstermiş Anadolu Sigorta’nın hayat branşında, yedi yüz bin poliçe üretimini gerçekleştirmiştir. Daha sonra stratejik yönetim ilkelerini kullanarak Bayındır Holding’le Bayındır Hayat Sigorta şirketini kurmuştur. 

Genel Koordinatör ve ortak olarak değişim yönetimini başarıyla uygulayan Demirdelen, yüz on bin sağlık poliçesi üreten şirketi ve operasyonlarını yönetmiştir. Şirket halen Acıbadem Sigorta olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Birçok şirketin yönetim kurulu üyeliği ve yönetim danışmanlığını yapmış; UFRAD, ATA, TKV, AFS gibi vakıf ve derneklerde aktif görev almıştır. 

2014 yılının pazarlama kategorisinin en çok satan kitabı, şu an 7. baskısı hazırlanan ‘’Algıda, İknada, iletişimde BEYİN OYUNLARI’’ ve “SATIŞ OYUNLARI” kitaplarının yazarıdır.

2005 yılından beri profesyonel olarak danışmanlık yapan ve eğitim veren Tamer Demirdelen, 2019 yılından beri Tim danışmanlıkta kişisel gelişim alanında hem danışman hem de eğitmen/koç olarak çalışmaktadır.