YASEMİN SAYIN

İzmir doğumlu olan Yasemin Sayın, lisans eğitimini 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Bölümü’nde tamamlamıştır.  Profesyonel çalışma hayatına, 1996 yılında Halk Yaşam Sigorta A.Ş’de ‘’Bireysel Güvence Danışmanı’’ olarak başlamış, daha sonra kariyerine Bankacılık ve Finans Sektöründe  Yönetici olarak devam etmiştir.Başak Hayat Sigorta’ da ve Finansbank ‘da önce uzman olarak görevine  başlamış daha sonraki yıllarda Finansbank’ta Bölge Yönetmeni, Credit Europe Bank UA da Direkt Satış Departman Yöneticisi, Sompo Japan Sigortada Finansal Kurumlar Marmara Bölge Müdürlüğü, Aviva SA Hayat Sigorta ‘da Bölge müdürlüğü yapmıştır.Daha sonra gelen bir talep üzerine üretim sektörüne geçerek, Deteks Kimya Sigorta A.Ş’ de Sistem ve Organizasyon Bölümünü kurmuş İcra Kurulu Üyeliği yapmıştır.

2018 yılında gelen bir teklif üzerine Gayrimenkul sektöründe hizmet veren bir eğitim ve koçluk şirketi olan Keller Williams Karma ‘nın CEO luğunu yapmaya başlamıştır.

Çalıştığı tüm şirketlerde satış ve pazarlama ekiplerinin kuruluş aşamalarında görev yapmış ve eğitimler vererek ekiplerinin gelişiminde önemli roller oynamıştır.

Aynı zamanda koçluk eğitimleri alarak birlikte çalıştığı tüm ekip arkadaşlarına işlerini geliştirmelerini sağlayacak olan  verimlilik koçluğu seansları vermiştir.

Bir erkek çocuğu annesidir.Fotoğraf sanatıyla ilgilenmekte, seyahatlerinde farklı yüzlerde hikayeler arayarak senaryolar geliştirmektedir.Bunları anlattığı kişisel bir bloga sahiptir.

Aynı zamanda scuba diving sporuyla ilgilenmektedir.

 

1996 – 1998              Halk Yaşam Sigorta            Bireysel Güvence Danışmanı (İzmir )

1998 – 1999              Universal Sigorta                Bölge Müdür Yardımcısı (İzmir )

1999 – 2000              Başak Hayat Sigorta           Uzman (İstanbul )

2000 – 2007              Finansbank                          Bölge Yönetmen. (İstanbul)

2007 – 2009              CEBU                                   DepartmanYöneticisi (Ukrayna/Kiev)

2009 – 2013              Sompo Japan Sigorta          FSK Marmara Bölge Müdürü (İstanbul)

2013 – 2013              Aviva-SA                              Bölge Müdürlüğü

2016 – 2018              Deteks Kimya Sanayi A.Ş   İcra Kurulu Üyesi / SVO

2018 – 2019              Keller Williams Sarıyer        CEO