EBRU KARA

İstanbul doğumlu olan Ebru Kara, Lisans eğitimini Fizik bölümünde tamamlayarak Eğitim Bilimleri alanında Yüksek Lisans yapmıştır.  Profesyonel çalışma hayatına 2000 yılında Turkcell Global-Bilgi şirketinde başlamıştır. Görev aldığı süre boyunca öncelikle Teknik Eğitim biriminin kuruluş ve yapılandırılmasında çalışmış, bu zaman içinde eğitmenlik başta olmak üzere eğitim yönetimine dair tüm alanlarda tecrube kazanmıştır. Deneyimlerini 2007 yılı itibariyle Arkas Holding Eğitim Bölümü’nde uygulama fırsatı bulan Kara, devam eden süreçte Yapı Kredi Bankacılık Akademisi bünyesinde kurumsal akademi süreçlerinde de görev alarak bir çok başarılı projeye imza atmıştır.
 
2013 yılında  Alternatif Bank bünyesine Eğitim Bölümü Müdür Yardımcısı olarak katılarak, bölümün yeniden yapılandırma ve uluslararası ödül süreçlerinde aktif rol almıştır. Kariyerine Doğa Koleji Liderlik ve Gelişim Akademisi Müdürü olarak devam ederek kurum bünyesinde yapılandırılmış eğitim süreçleri tasarlamış ve liderlik ettiği projeler uluslararası alanda ödül kazanmıştır.
 
2018 yılı itibariyle TİM Danışmanlık firmasında görev almaya başlayan Kara,  eğitim programları tasarlayıp kurumsal eğitimler vererek, şirketlerin ölçme ve değerlendirme süreçlerinde yer alarak çalışmalarına devam etmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.
 
2018 – ….    Tim Danışmanlık / İş Geliştirme ve Eğitim Müdürü
2014 – 2018 Doğa Koleji / Liderlik ve Gelişim Akademisi Müdürü
2013 – 2014 Alternatif Bank / Eğitim Bölümü Müdür Yardımcısı
2008 – 2014 Yapı Kredi Bankası / Kıdemli Eğitim Uzmanı
2006 – 2008 Arkas Holding / Eğitim Uzmanı
2000 – 2006 Turkcell-Global Bilgi / Eğitim Uzmanı