AV. MEMET TURAN ÖZER

1960 Adıyaman doğumlu olan Turan Özer, lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır.  1985 yılı Eylül ayından beri Adana’da  “Özer Avukatlık Bürosu” nun kurucu ortağı olarak avukatlık ve arabuluculuk yapmaktadır.
 
Halen birçok kurumsal şirketin, kamu kurum ve kuruluşların, bankaların, vakıf ve derneklerin vekilliğini yapmaktadır. Hukuk Bürosu, ağırlıklı olarak Bankacılık, Ticaret, Aile, Velayet, Miras ve Gayrimenkul hukuk ile ilgili çalışma yapmaktadır. 
 
Turkcell Akademi’de Temel Hukuk Eğitimleri ile başladığı eğitmenliğe ,Global Akademi, ile devam etmiş ve birçok banka ile şirkete, temel hukuk , sözleşme hukuku, ticaret hukuku, borçlar hukuku konularında eğitimler vermektedir. 2011 yılında Tim ailesine katılmıştır.
 
Adalet Bakanlığı Arabulucu siciline kayıtlı Arabulucudur. Aynı zamanda iş hukuku konusunda uzman Arabulucudur. Bilirkişilik eğitimi de bulunmaktadır.
 
Halen Çağ Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Kamu Hukuku alanında Yüksek Lisans yapmakta ve Anadolu Üniversitesinde Felsefe öğrencisidir.
 
2001 yılında Medeni Kanun’un yürürlüğe girmesi ile birlikte “Açıklamalı Medeni Kanun” isimli kitabı ve 2003 yılında değişen İcra İflas Kanunu’nu  isimli kitapları vardır.
 
Turan Özer ,  evli ve  iki hukukçu kız babası ve  iki kız ve bir erkek torunun dedesidir.