GeriYAPILANDIRILMIŞ KONUŞMALAR

• Türkiye Elektrik Piyasasında Riskler ve Şirketlerin Değer Yönetimleri: Veli Balat – Metin Koşar
o Elektrik piyasasının başarılı yönetimi “sürdürülebilir” bir değer yaratma açısından kritik öneme sahip. Kısa vadede ise özellikle mali sürdürülebilirlik büyük bir önem arz ediyor. 
o Sunumda geleceği nasıl görmeli ve yönetmeliyiz sorusuna farklı perspektiflerden bakış açılarını birlikte tartışıyor olacağız. 
 
• “Etik Liderlik” - Yarının Dünyasında Kimler Ayakta Kalacak?: Behzat Yıldırımer
o Kurumlar için ve ülke ekonomisinin bekası için esas mesele “SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK”. Bu önemli kelimenin içini “Kurumsallaşma”, “Değişim Yönetimi”, “Doğru Stratejik Yönetim” gibi cümlelerle doldurmak mümkün. Ancak her durumda konu “Balık baştan kokar” noktasına geliyor ve baştaki kişinin hayatsal duruşu, ilkeleri ve değerleri kurum kimliğine egemen oluyor. Bu kapsamda “Etik Liderlik” kavramı öne çıkyor.
 
• Nefes Sağlıktır: Tılsım Demirdöken
o Kişinin hem fiziksel, hem zihinsel, hem de duygusal anlamdaki yaşam kalitesinin göstergesi nefes alma alışkanlıklarıdır. Sufizmde “Nefsini tanımanın yolu nefesini tanımaktan geçer” denir ki bu çok doğru bir tanımdır. Nefes alma şeklimizin bizi nasıl etkilendiğinin farkında olursak bu değişim dönüşüm aracını çok daha kolay hayatımıza alırız. 
 
• Türkülerin Dili: İsmail Işık – Behzat Yıldırımer
o Türkülerimiz yaşamımızın özü. İnsanımız sevgisini, yasını, coşkusunu, ayrılığını özlemini, giyimini, kuşamını, sevdiğini, sevmediğini, duasını, bedduasını, işini, özetle doğumundan ölümüne kadar yaşamının her kesitini türkülere aktarmıştır. Türküler bizatihi “biz”i anlatır. Sadece bizi değil; doğayı, barışı, savaşı da anlatır. Anlatmakla da kalmaz, sevgiyi paylaşarak nasıl büyüteceğimizi, nasıl olgun insan olabileceğimizi de anlatır.